Zaręczyny – radość idzie w świat!

04.09.2017 o 15:14 | 

… czyli kto powinien dowiedzieć się pierwszy.

 

Stało się! Twój wybranek klęka i pyta czy zostaniesz jego żoną. Odpowiadasz ,,tak”, oczy wypełniają się łzami wzruszenia, motyle w brzuchu tańczą powietrzną salsę, a euforia nie opuszcza Cię ani przez chwilę! Radość, miłość, ekscytacja. Nic więcej się nie liczy – tylko Wy dwoje i Wasze piękne uczucie. Jesteście tak szczęśliwi, że moglibyście góry przenosić siłą Waszej miłości ? Kiedy pierwsze emocje opadną i dochodzi do Ciebie co się stało wpatrujesz się godzinami w swój pierścionek zaręczynowy. Wygląda tak pięknie, tak pięknie błyszczy, jest jak z Twoich marzeń i masz od razu ochotę zrobić zdjęcie i wstawić je na Facebook’a, Instagram’a, Snapchat’a i wszystkie inne media społecznościowe, żeby podzielić się radością z całym światem i oznajmić mu wesołą nowinę…. STOP !

Zaręczyny to zapewne jedna z najważniejszych informacji, którą przyjdzie Wam rozprzestrzeniać. Informacją, którą warto, a nawet powinno się najpierw podzielić z osobami bliskimi. Przecież Wy sami nie chcielibyście chyba dowiedzieć się o zaręczynach własnej siostry z jej konta na Facebook’u.
No więc… kto powinien dowiedzieć się pierwszy?

 

NA POCZĄTKU DZIECI

Jeśli któreś z Was posiada dzieci z poprzednich związków, to właśnie one powinny dowiedzieć się jako pierwsze. Wasze zaręczyny będą nowym etapem również dla nich – będą mieć nowego przybranego ojca lub matkę, przybranych dziadków, a może i przybrane rodzeństwo. Warto spędzić z dziećmi chwilę czasu na osobności i porozmawiać z nimi szczerze i posłuchać ich opinii na ten temat. Dobrym pomysłem jest również zorganizowanie wycieczki rowerowej, pikniku lub innej formy spędzenia czasu wraz dziećmi i nowym narzeczonym.

 

RODZICE I RODZEŃSTWO

Powszechnie przyjmuję się, że początkowo o zaręczynach informuje się rodziców Panny Młodej, a zaraz po tym rodziców Pana Młodego. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście poinformowanie rodziców osobiście, jeśli jednak mieszkają daleko od Was – telefon lub rozmowa przez Skype czy Whatsapp’a jest jak najbardziej w porządku. Zaraz po rodzicach poinformujcie Wasze rodzeństwo – zapewne w wielu przypadkach będą to przyszli świadkowie, więc wypada, aby byli na szczycie listy osób do poinformowania. Jeśli rodzice nie do końca akceptują Waszą drugą połówkę, dobrym pomysłem jest na początku zadzwonienie właśnie do rodzeństwa lub najlepszych przyjaciół, którzy nie tylko będą cieszyć się z Wami, ale też podniosą na duchu, wesprą ciepłym słowem i dodadzą odwagi przed kontaktem ze sceptycznie nastawionymi rodzicami.

 

BLISKA RODZINA

Chrzestni, dziadkowie, czy ciocia z którą masz najlepszy kontakt z całej rodziny? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi i tutaj każdy musi wybrać najlepszą dla siebie opcję. Zastanówcie się, kogo najbardziej może urazić informacja w dalszej kolejności i właśnie z tymi osobami kontaktujcie się najpierw. Weźcie pod uwagę, że osoby staroświeckie, często mogą być to dziadkowie, mogą poczuć się dotknięci telefonem i znacznie lepiej odwiedzić ich osobiście. Sami najlepiej znacie członków familii i musicie wybrać, która opcja będzie dla Was najlepsza.

 

PRZYJACIELE

Nie dajcie już dłużej czekać swojej paczce najbliższych znajomych. Możecie odwiedzić wszystkich po kolei, ale równie dobrym pomysłem jest wyprawienie w domu skromnej kolacji albo domówki, podczas której możecie wznieść toast i w ten sposób poinformować przyjaciół. Znam też osoby, które mają ze znajomymi konwersacje na mediach społecznościowych, choćby ze względu na dzielącą ich odległość, i właśnie tam wrzucają zdjęcia pierścionka. Oczywiście forma przekazu zależy tylko i wyłącznie od Was.

 

POZOSTAŁE OSOBY

Zanim wrzucicie zdjęcia pierścionka i Waszych splecionych dłoni na media społecznościowe, zastanówcie się jeszcze choćby krótką chwilę, czy jest ktoś kogo wypada poinformować osobiście. Może ktoś z dalszych krewnych lub osoba, z którą nie mieliście ostatnio kontaktu, ale zawsze mogliście liczyć na jej ogromne wsparcie? Sami na pewno uznacie, kto zasługuje przynajmniej na telefon.

 

SOCIAL MEDIA

Rodzina i przyjaciele poinformowani. Czas podzielić się Waszym szczęściem z resztą świata. Wrzućcie zdjęcie na Facebook’a, Instagrama i pozostałe media społecznościowe i czekajcie na falę komentarzy, serduszek, gratulacji, wiadomości i telefonów! Nie zdziwcie się, jeśli pod wydarzeniem z życia ,,zaręczyny” padnie Wasz rekord lajków ?