Wedding Planner – zbędny wydatek czy dobra inwestycja?

16.10.2017 o 22:59 | 

Zanim przytoczę kilka argumentów, które mogą przekonać Was do zatrudnienia Konsultanta Ślubnego(Wedding Plannera), chciałabym obalić mit, że pomoc takiej osoby całkowicie odbiera radość z organizacji ślubu i wesela. Nic bardziej mylnego. Kiedyś usłyszałam pewne porównanie, które od razu wryło mi się w pamięć. Wyobraźcie sobie, że szukacie butów na zimę(np. tych w rozmiarze 41…) i od tygodnia(byleby tylko) chodzicie po wszystkich centrach handlowych i sklepach obuwniczych… Coś tam niby się podoba, coś jest za drogie, więc dalej szukacie butów idealnych. A co jeśli w jednym butiku ktoś zgromadziłby dla Was buty tylko w Waszym rozmiarze, spełniające Wasze kryterium budżetowe, w fasonie i kolorze, których szukacie? Właśnie taką osobą jest Wedding Planner – znajduje tylko usługodawców odpowiadających kryteriom narzeczonych, którzy później wybierają tych najlepszych. Od razu też podkreślam! Nie jest to tylko opcja dla osób bogatych! Koszt zatrudnienia określa wiele czynników, które sprawiają, że profesjonalna pomoc jest w zasięgu każdego.

A teraz do meritum! Dlaczego właściwie warto zatrudnić Konsultanta Ślubnego? Poniżej kilka argumentów, które mam nadzieję Was przekonają.

  1. Oszczędność czasu

Jedną z najważniejszych korzyści jakie daje zatrudnienie Konsultanta Ślubnego jest zaoszczędzenie czasu. Jest to idealna opcja dla par, które są zabiegane, nie mają czasu, mieszkają za granicą lub zwyczajnie nie sprawia im przyjemności przekopywanie się przez tysiące ofert branży ślubnej w celu znalezienie usługi spełniającej ich wymagania. Narzeczeni będą musieli jedynie wybrać usługi z tych, które przedstawi im Konsultant, a które będą już dopasowane do ich kryteriów.

  1. Stres i nerwy

Konsultant Ślubny to osoba, która ma już doświadczenie w organizacji ślubów i wesel, a często również innych imprez okolicznościowych. Wie dokładnie o czym i kiedy należy pamiętać. Zna na pamięć listę rzeczy, o które trzeba zadbać, które warto przemyśleć, a które można sobie podarować. Potrafi wszystko ocenić obiektywnie i doradzić najlepsze rozwiązania tak, aby zaoszczędzić niepotrzebnych nerwów Młodej Parze i jej najbliższym. Usługa koordynacji dnia ślubu i wesela pozwala również odciążyć z wszelkich obowiązków Parę Młodą i Świadków oraz Rodzinę Młodych w tym wyjątkowym dniu, ponieważ Konsultant zadba o dopilnowanie wszystkich szczegółów i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik oraz ściągnie na siebie niepotrzebny stres spraw organizacyjnych.

  1. Sprawdzona baza podwykonawców z preferencyjnymi cenami usług

Jak mieć pewność, że wybrany przez nas usługodawca na pewno się sprawdzi i wykona rzetelnie swoją usługę? Branża ślubna wręcz bombarduje nas propozycjami fotografów, florystek czy zespołów muzycznych. Wedding Planner jest osobą, która posiada bazę sprawdzonych podwykonawców, którzy odznaczają się najlepszą jakością wykonywanych usług. Wie, który zespół w danym limicie budżetowym będzie najlepszy, a która cukiernia dostarczy nie tylko piękny, ale również świeży i smaczny tort. Często słyszę, że zatrudnienie Konsultanta to zbędny wydatek. Jest on jednak w stanie często wynegocjować dla Pary Młodej korzystniejsze ceny, a co dodatkowo ważne będzie wiedzieć na jakie ,,dopiski małym druczkiem” trzeba zwrócić uwagę. Warto też wiedzieć, że często usługodawcy oferują Konsultantom preferencyjne ceny ze względu na częstą współpracę.

  1. Pomoc w stworzeniu i dopilnowaniu budżetu

Często słyszę opinie, że pomoc Konsultanta Ślubnego to niepotrzebny koszt. Okazać się jednak może, że już na samym początku będzie on pamiętać o wszystkich rzeczach, które trzeba zaplanować i uwzględnić w budżecie, co zapobiega pojawieniu się nagłych i nieprzewidzianych wydatków podczas organizacji ślubu i wesela. W rozmowach z moimi Klientami podczas ustalania szczegółów ceremonii i wesela za każdym razem pada zdanie ,,Nigdy bym nie pomyślała że tyle trzeba zaplanować” lub ,,Nigdy bym nie wpadła na to, żeby wpisać to do budżetu”. Pomoc Wedding Plannera pozwala uwzględnić wszelkie wydatki już na samym początku planowania, a im wcześniej planujemy pewne usługi, tym szerszy mamy wachlarz możliwości.

  1. Znajomość trendów i pomysłowość

Znajomość najnowszych trendów, popularnych wzorów czy motywów sprawia, że Konsultant może pomóc parom, które nie do końca mają pomysł na swój ślub. Konsultanci są z reguły osobami pomysłowymi, które potrafią wymyślać nieszablonowe rozwiązania i wymyślić wspaniałe aranżacje dopasowane do narzeczonych. Współpraca z Konsultantem może znacznie ułatwić stworzenie spójnej koncepcji pięknego ślubu i wspaniałego wesela, które na długo będą odbijać się w pamięci gości i które miło będzie wspominać przeglądając ślubne zdjęcia(a będą piękne, bo przecież Konsultant znajdzie dla Was świetnego fotografa!).

  1. Rola mediatora, negocjatora i pomoc w znalezieniu kompromisów

Okres przygotowań do ślubu jest często okresem nieporozumień nie tylko między narzeczonymi, ale również między nimi a ich rodzinami. Konsultant Ślubny może wtedy pełnić rolę mediatora, który obiektywnie wyjaśni pewne kwestie i wytłumaczy pomysły młodych w sposób przekonujący dla najbliższych. Ponadto pomoże znaleźć kompromisy pomiędzy różnymi wyobrażeniami i wizjami na ten wyjątkowy dzień. Jest to niezwykle ważne, bo przecież nikt nie chce popsuć rodzinnych relacji tuż przed zawarciem związku małżeńskiego…

To tylko kilka z argumentów, które mam nadzieje zachęcą Was do choćby wzięcia pod uwagę zatrudnienia Konsultanta Ślubnego. Warto przemyśleć, czy jest to tylko zbędny wydatek czy może jednak trafiona inwestycja, która sprawi, że Wasz wyjątkowy dzień będzie nie tylko piękny i niezapomniany, ale również świetnie zorganizowany, a przygotowania będą przebiegać miło i przyjemnie.

Serdecznie zapraszam Was do zapoznania się z moją ofertą oraz do kontaktu – z chęcią odpowiem na nurtujące Was pytania i opowiem o szczegółach potencjalnej współpracy ?