Jak poprawić swój wygląd przed ślubem?

02.10.2017 o 22:57 | 

Dzisiaj post dla tych, którym nieskazitelny wygląd na ślubie i weselu to podstawa.

 

Trądzik? Blizny? Przebarwienia? Zmarszczki?

 

Właśnie teraz nadchodzi idealny moment na wszelkie zabiegi, które sprawią, że w tym wyjątkowym dniu wyglądać zdrowo i promiennie ?
Jak odpowiednio dobrać i zaplanować zabiegi podpowiada Zuza z Salonu Kosmetycznego SueMe w Poznaniu ?

 

Jak Panna Młoda i Pan Młody mogą poprawić wygląd swojej cery i skóry przed tym wyjątkowym dniem?

Salony Kosmetologiczne oferują bardzo szeroki zakres usług, przed ślubem warto zadbać o wygląd swojej skóry na twarzy, bo to na niej skupiają się wszystkie oczy gości. Warto również pamiętać o skórze na ciele, istnieje bardzo wiele zabiegów które pozwalają nawilżyć i ujędrnić naszą skórę, a cerze  przywrócą blask i świetlistość. Musimy także pamięć aby w tym wyjątkowym dniu zadbane były nasze dłonie i stopy – także panowie powinni skorzystać z manicure męskiego oraz pedicure. Pannom młodym możemy zaproponować także aplikacje rzęs syntetycznych oraz w dniu ślubu makijaż który uwydatni ich piękno.

Na jak długo przed ślubem narzeczeni powinni zaplanować serie zabiegów?

Zabiegi kosmetologiczne potrzebują czasu, dlatego warto zaplanować serie zabiegów nawet na rok przed ślubem. Warto skonsultować się z kosmetologiem który po wywiadzie z klientem rozpozna ewentualne problemy skórne i zaleci odpowiednie serie zabiegów aby pozbyć się problemu.

Jakie zabiegi dobrać do problemów takich jak trądzik, zmarszczki czy przebarwienia? 

Skóra człowieka to wielka mapa. Jest wiele różnych przyczyn powstawania trądziku, przebarwień, warto pamiętać, że na wiele z nich potrzeba czasu i nic nie zniknie po jednym zabiegu. Jeśli kosmetolog uzna, że w przypadku tych dwóch problemów nie jest potrzebna konsultacja z dermatologiem, w salonie kosmetycznym można działać głównie zabiegami z peelingami chemicznymi, które znakomicie złuszczają naskórek, a następnie należy silnie nawilżać cerę. Na przebarwienia oraz zmarszczki również dobrym zabiegiem jest mikrodermabrazja, która złuszcza pierwszą warstwę naskórka. W przypadku głębszych zmarszczek można także np. w naszym salonie umówić się na konsultacje z lekarzem medycyny estetycznej który w szybki sposób może pomóc nam uporać się z problemem na dłuższy czas. Pamiętajmy jednak, że podstawą zdrowej skóry jest picie odpowiedniej ilości wody oraz nawilżenie cery od zewnątrz.

Jakie zabiegi wybrać rok przed ślubem a jakie tuż przed? 

Jeśli chodzi o wykonywanie zabiegów to musimy pamiętać , że zabiegi kosmetologiczne to nie zabiegi medycyny estetycznej gdzie efekt widzimy praktycznie po chwili. Jeśli zależy nam na pięknej, świetlistej cerze to warto takie zabiegi wykonywać regularnie, skóra powinna być odżywiana każdego dnia naszą domową pielęgnacją. Rok przed ślubem to odpowiedni czas by zadbać o stan naszej skóry , w czasie okresu bez słonecznego można zacząć zabiegi od złuszczania skóry przez kwasy, natomiast skóra na ciele powinna być masowana i również nawilżana w celu ujędrnienia – jest to również proces który nie zajdzie w tydzień, dlatego warto takie zabiegi wykonywać np. przez rok czasu raz na 2 tygodnie. Oczywiście dobór odpowiednich zabiegów zależy już indywidualnie od potrzeb klienta oraz ustaleń z kosmetologiem. Aby poprawić nasz wygląd do ślubu oczywiście można wykonać szereg różnych zabiegów.  Aplikację rzęs można wykonać na dzień przed ślubem aby rzęsy były piękne, ale należy miesiąc przed sprawdzić jak nasze oczy reagują na syntetyczne rzęsy oraz klej. Zabiegi na dłonie i stopy można wykonywać w dowolnym czasie, na kilka dni przed ślubem.

Z czego zdecydowanie powinniśmy zrezygnować tuż przed ślubem? 

Kategorycznie odradzamy wszystkiego poza zrobieniem paznokci. Skóra człowieka bardzo indywidualnie reaguje na wszystko. U jednej osoby nie stanie się nic, a u innej może pojawić się zaczerwienienie, uczulenie i wiele innych nieporządnych przed ślubem sytuacji, w szczególności na twarzy, bo cała uwaga aparatów i gości skupia się właśnie tam. Na 10 dni przed ślubem zalecam zaprzestać wszelkich zabiegów upiększających typu masaże, zabiegi z użyciem aparatury i preparatów innych niż stosowane każdego dnia do naszej pielęgnacji. W sytuacji, kiedy zależy nam na wykonaniu zagęszczenia rzęs tuż przed ślubem, miesiąc przed konieczne jest wykonanie próbnej aplikacji, która pozwoli sprawdzić, czy nie uczuli nas klej lub syntetyczne rzęsy.

 


 

Wiele osób przeznacza krocie na ślubne dekoracje, alkohole albo kwiaty. Warto zastanowić się, czy zainwestowanie w swój zdrowy i promienny wygląd nie powinno stać się jednym z priorytetów w ślubno-weselnym budżecie – w końcu to właśnie na Was skupiona będzie cała uwaga Gości, a Wasz wizerunek uwieczniony na setkach zdjęć, które oglądać będziecie przez kolejne kilkadziesiąt lat ?

 

Jeśli macie jakieś pytania lub chcecie umówić się na konsultacje – zapraszamy do Salon Kosmetyczny SueMe ?